Showing posts with label viski. Show all posts
Showing posts with label viski. Show all posts

Saturday, 4 February 2017

BLACKWHITE


Prošlo je 24 sata od prethodnog blogposta, konačno da se završi i taj toplovodni Vulindan....
Nego, kad već spomenusmo metamorfozu iz piva u viski, maštu žulja mala nedoumica da li šturmbankamarad u ministarskom kabinetu cirka i onaj "kereći" scotch, čuveni Black & White?

duo Stranglers, čuvari vatrene vode lika & dela Vođinog

"Ništa na ovom svetu nije kao Black & White, bez obzira da li u njemu uživate kod kuće ili van nje. Ova specijalna mešavina finih škotskih viskija ima kvalitet koji je jasno čini zasebnom klasom pića za sebe. Black & White škotski viski - tajna je u mešanju", govori nam etiketa na poleđini zelene flaše.
Stvarno, mešanje.
U sve.
Na domaćem terenu, a (bogami) i u gostima.
Da sve bude u tonu pomenute mešavine, neophodno je periodično menjati košuljicu, bez obzira na zauzeti stav i broj prstiju. Košuljica k'o košuljica, prst(i) - istotakođe, ali nemoj neko da mu je slučajno dirao one flowcharte iza leđa, ili dupedagavara pa okrene novi list! Ne gine mu socijala po meri čuvene crno-bele mešavine viskija i još čuvenije crno-crvene mešavine Šešeljevih i Miloševićevih offspringova.

A gde je soda?

U stvari, korektnije bi bilo taj Crni & Beli viski, koji se cirka u šturmbankamaradovom kabinetu, nazvati onako kako to zaista treba, u duhu Orvelijanske dvomisli - CRNIBELI. Sva velika, kapitalna slova, da se slučajno neka od boja ne naljuti. Onako, baš kapitalno, poput investicija u socijalna radna mesta, leđne bilborde, ledolomne lopate, dvotunele i koridore do Nedođije. Napred u oslobađajući rad, red i stegu desnicom čvrstom.
Za pokoj duše, živeli!
Svom snagom.

Good night, Srbistan.

Saturday, 30 November 2013

I tata bi sine


Na Dan Republike, baš kako im priliči, susretoše se Sastanak i Rastanak. Jedan zveknu viski sa ledom, iz čaše umotane u crveni šal da od leda ne nazebe, jer ga led podseti na Igmanski marš za koji je jedared čuo da se dogodio. Drugi sebi nasu čokanj manastirske rakije, one koju samo nemušti umeju da ispravno ispeku. Zbog venca, da se i to zna.


Razgovarali su i dogovarali se kako da obeleže idućeg leta jedan lični jubilej - tačno sto godina od prvog ponavljanja razreda u srednjoj kalemarskoj.
Da ne zaboravimo i neka istorijska fakta: Sastanak je svojevremeno bio "predsednik" Države, a Rastanak je danas Predsednik "države". Tako se sami potpisuju, nema tu nikakve fantazije.


Služba je po medijima objavila o čemu su Sastanak i Rastanak razgovarali. Međutim, u javnost je procurio transkript šta su tačno zaista i rekli.
Evo:

- Tome, sine, ko će mene da pazi kad ti jednog dana umreš?
- Pa Ivica, Tata.
- A posle?
- Vulin
- A posle njega?
- Mira.
- Aaaa... dobra mala, pionirka po meri. Može. Ajd zdravo i u to ime živeli! E, sad ti marš na svoj radni zadatak, a ja odoh da pišem predgovor nove knjige malog Matije. Biće kao predlog u Otisku Nedelje, će glasaju oni što zovu telefonom iz studija.

Napomena: 
Služba koja je objavila ovaj transkript, sagovornicima je nadenula konspirativna imena Tom i Tata. Ostala imena su takođe izmišljena, kako se ne bi odmah provalilo koja je Služba u pitanju.

Laku noć.



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...